Ovčí energie do kapsy + tip na výlet!

22.10.2019

Tentokrát vám přinášíme trochu netradiční článek. Vzhledem k tomu, že je letošní podzim krásně teplý, byla by škoda někam nevyrazit.  My jsme si to namířili do Jeseníků. 
Bonbóny z ovčího tuku do kapsy a vzhůru na
Červenohorské sedlo - Švýcarna - Malý Jezerník - Výrovka - a zpátky na Červenohorské sedlo. Zní to lákavě? Vyrazte s námi!

Natureca bonbóny z ovčího tuku s česnekem 

Originální a zcela netradiční přírodní pamlsek - bonbón z chutného ovčího tuku. Tak zní popis od výrobce. A já zcela souhlasím, podobný výrobek jsem na našem trhu nenašla. Ovčí tuk je sám o sobě bez zápachu, je přírodním zdrojem aminokyselin, obsahuje vitamíny A, D, E a K a slouží i jako přírodné antiparazitikum. Je vhodné ho přidávat do stravy hned z několika důvodů - silnější imunita, kosti a střevní mikroflóra, pevnější kosti, lepší zrak, zdravější pokožka a lesklá srst - a jelikož se v tomhle případě jedná o čistě přírodní produkt, je vhodný pro psy trpicí alergiemi a psy krmené přirozenou syrovou stravou. Doporučuji ho spíše aktivnějším psům, jelikož je ovčí tuk - jako každý tuk, hodně kalorický 650kcal/100g. To z něj ale nedělá strašáka, právě naopak, hodí se jako pamlsek na výlety nebo po sportovním výkonu. Dorimu na 5 hodin túry stačily 4 bonbóny a 1,5l vody. Rychlá, zdravá a přírodní energie do kapsy. 

Seženete je v několika příchutích, každá z nich se sebou nese jiný benefit:

Losos: zdroj zdravých omega-3 a omega-6 mastných kyselin, B6 a B12, chrání před vznikem srdečních a cévních onemocnění

Mořská řasa: posiluje imunitní systém, brání vzniku infekcí, omezuje usazování zubního plaku a zubního kamene

Česnek: přírodní antiparazitikum

Máte pobaleno? Můžeme vyrazit!

Náš výlet v Jeseníkách

Dorazili jsme na parkoviště Červenohorské sedlo, odkud jsme se pozvolným stoupáním vydali po modré stezce směr Švýcarna. Hned od začátku trasy je potřeba dávat víc pozor na cyklisty, jelikož jsou první dva kilometry trasy pro chodce a cyklisty společné. Na rozcestí u Výrovky se to už oddělí. Pokračovali jsme dál po modré stezce, kde už žádný výskyt cyklistů nehrozí, z vodítka už můžete odepnout i zvědavé štěňátko. :)

Na rozcestí Kamzík se napojíme na zelenou stezku směr Švýcárna.

Ze Švýcárny jsme se vrátili cca 300m zpět a napojili se na červenou stezku, která vede částečně po rovinatém dřevěném chodníku, dále následuje jednoduchý kamenitý sestup. Celou dobu jsme pokračovali po červené stezce přes Malý Jezerník, Výrovku a Klínovec. Nakonec jsme scházeli napříč sjezdovkami zpět k Červenohorskému sedlu

Celá trasa má 13km a klidným tempem jí zvládnete i za 4 hodiny. Krásná procházka, která se dá absolvovat ve všech ročních obdobích kromě zimy - některé úseky nemusí být přístupné. 

Nechali jste se inspirovat? Napište nám, budeme rádi. :)


Líbí se Vám naše tvorba? Odteď nás můžete podpořit! :)


Nezapomeňte nás sledovat na instagramu! :)


Pár slov na závěr...

Prosím, tenhle článek berte pouze jako informativní. Každý pes je individuální, co sedí jednomu a prospívá na tom, nemusí sedět druhému a naopak. Při výběru potravin do jídelníčku vašeho štyrnohého kamaráda přistupujte zodpovědně a neváhejte se zeptat svého veterináře.

S láskou,

Zuz a Dorian (: