Naše (ne)tradiční Vánoce

28.12.2019

A znovu je po Vánocích...

Doufáme, že jste je přežili v pokoji, obklopení láskou a rodinou. Zůstávali jsme s vámi v kontaktě i o Vánocích prostřednictvím našeho instagramu, na kterém jste si v jedné z anket zahlasovali o více článků z našeho soukromí. A my vašemu přání rádi vyhovíme. :)


Domečky Karlov

Původně bylo naším záměrem neslavit Vánoce vůbec. Tradiční vánoční stres jsme se i s manželem rozhodli vyměnit za ticho na Vysočině. Na základě pozitivní recenze ze skupin na jedné ze sociálních síti, jsme se rozhodli zkusit Domečky Karlov. Apartmány nebo-li dřevěné domky, které se nacházejí v malebné vesnici Karlov kousek od Žďáru nad Sázavou. Toto místo splnilo všechny naše požadavky. Dorian byl vítán stejně jako my (dokonce mají majitelé připravené pro pejsky i misky!), soukromí a ticho, na které se budete i budit. :) Domky jsou navíc vybavené kompletně zařízenou kuchyní, takže jsme barfovali stejně jako doma, bez omezení. K dispozici jsme měli i vlastní oplocený pozemek, kde mohl být Dori neustále na volno bez strachu a koupací sud vyhřívaný kamny. Dorian si zahradu rychle oblíbil, byla ideálně velká na trénink frisbee. 

Ráda bych vyzdvihla laskavý přístup majitelů, kteří, nejenže mají kladný vztah ke zvířatům, ale vaše pohodlí a spokojenost je pro ně velmi důležitá. 

Volné dny jsme trávili nejčastěji v lese, který je nedaleko - doslova pár kroků od domků. Bohužel, ani jednou jsme ho nestihli brzo ráno, musel být krásný. Na vině je vydání nového seriálu Witcher a ponocování. Na budík na dovolené jsme neměli ani pomyšlení. 

I když máme i s manželem v oblibě turistiku a dovolenou plánujeme vždy podle možných turistických tras, tentokrát jsme zvolnili tempo a vystačili jsme si s procházkami maximálně do 10km na den. V okolí je však hodně možností pro zimní i letní sportovní vyžití. Dobrým příkladem je Velké Dářko, největší rybník na Vysočině. Procházka po okolí se mi v tomhle období líbila víc než v létě. Ideální pro introverty (nikde ani nohy) a milovníky zimy. :)

Zbytek dní jsme trávili odpočinkem. My dva ponoření do knih, Dori nejspíš ve snu pásl ovečky. Domky disponují velkými francouzskými okny do zahrady, pokud jste milovníkem "hygge" pohody, tuto kombinaci náležitě oceníte. Déšť, zamračené počasí, dobrá kniha, prostor provoněný svíčkou s vůni skořice a teplý čaj. Co víc si přát? Azda snad už jenom kočku, která se rozhodla přelézt k sousedovi přes váš plot, Dorian byl nadšený, my a sousedi už méně. :)

Na konci dne jsme zkusili koupání v sudu vyhřívaném kamny. Den zakončen příjemnou horkou vodou, spali jsme jako mimina. 

Ačkoli jsme se rozhodli nedávat si žádné dárky, neodolala jsem a porušila naší dohodu. Manželovi jsem pořídila knihu Fire and Blood, po které už nějaký čas koukal. Měl z ní velikou radost, a to bylo zase největším dárkem pro mně, stálo to zato. :) Večer i sněžilo, co vánoční atmosféru ještě víc umocnilo. 

Štědrovečerní večeři jsme měli tradičně-netradiční. Začali jsme čočkovou polévkou s mrkví, pokračovali lososem s odlehčeným bramborovým salátem a jako sladký dezert místo cukroví, dokonalý Chinois, francouzský dezert z kynutého těsta podle receptu Pradobroty. Samozřejmě na našem stole nesměl chybět likér "baileys", který jsem tento rok udělala ve veganské verzi, z kokosového mléka.

Dorian si pochutnal na hovězím mase s droby, zelených dršťkách, vepřových kostech, Nutrinu a mraženém jogurtu. 


Na druhý den nám krásně svítilo sluníčko, co Dorian náležitě využil zasednutím našeho oblíbeného místa. :) Po sněhu už nebyla ani stopa, ale to nám nevadilo. Bylo fajn si ho užít alespoň na jeden večer. 

Pokud jste článek dočetli až sem, je vám určitě jasné, jak moc těžké bylo tohle místo opouštět! Návštěvu Domečků Karlov doporučujeme všemi deseti! Určitě to nebyla naše poslední návštěva. 

Necháte se inspirovat? Nezapoměňte nás sledovat na instagramu! 


Pár slov na závěr...

Prosím, tenhle článek berte pouze jako informativní. Každý pes je individuální, co sedí jednomu a prospívá na tom, nemusí sedět druhému a naopak. Při výběru potravin do jídelníčku vašeho štyrnohého kamaráda přistupujte zodpovědně a neváhejte se zeptat svého veterináře.


S láskou, 
Zuz a Dorian (: