BARFOOD|BLOG    Domácí měkké sušenky se špenátem

19.10.2020

Výživné a přirozeně sladké sušenky plné vlákniny a vitamínů, které jsou jako stvořené pro tohle roční období. Špenát a mrkev obsahují železo, vitaminy A, B, C a K, betakaroten a antioxidanty, podporující imunitní systém a vitalitu vašeho pejska. Konopné a lněné semínka jsou výborným zdrojem omega-3 a omega-6 mastných kyselin, kromě různých vitamínů a minerálů dále vápník, fosfor, hořčík, draslík i železo. Tohle duo zajišťuje správnou funkci imunitního a srdečně - cévního systému a v neposlední řadě podporuje zdraví kůže a kvalitní srst, co je v období jarních měsíců žádoucí.  

Postup

Na jejich výrobu jsme použili lehce stravitelnou pohankovou mouku a jablečné pyré, které jim dodá přirozenou sladkost a díky jogurtu budou sušenky krásně jemné a měkké. U bezlepkové varianty vynecháme ovesné vločky úplně, nebo je můžeme nahradit jinou bezlepkovou variantou, například rýžovými vločkami. 


Všechny suroviny pečlivě smícháme, až nám vznikne hustější, ještě trochu lepivější těsto. V případě moc tekuté a kašovité konzistence můžeme přisypat více mouky. Z těsta vytvarujeme libovolné tvary a dáme je na pečicí papír nebo ním naplníme silikonovou formu. Pečeme na 180°C po dobu 15-20min. Sušenky po dobu pečení sledujeme, měly by být po upečení stále měkké.

Skladujeme v lednici v uzavřené nádobě po dobu 3-5 dní

BARFOOD|SOCIALS