3 originální recepty pro posílení imunity, zdravou pokožku a lesklou srst

28.10.2019

Dnes jsme si pro vás připravili 3 netradiční recepty, které nejen spestří stravu vašeho miláčka, ale obohatí ji o potřebné vitamíny, antioxidanty a vlákninu. 

Nevím, který z nich vybrat jako toho největšího favorita... :)


Jogurtové mini dortíčky s borůvkami 

Tak tohle je naprostá bomba. :) Borůvky přihodím do jídla vždy jen tak čerstvé nebo mražené, ale tentokrát jsem se rozhodla pro experiment. Dortíky zmizly ještě čerstvé.

Borůvky patrí mezi přírodné antioxidanty, jsou zdrojem vitamínu C, posilují imunitu a pomáhají snižovat hladinu cukru v krvi. 

Budeme potřebovat:

80g ovesné mouky nebo najemno mletých ovesných vloček
3PL bílého jogurtu 
50g borůvek
1PL kokosového oleje

Všechno spolu důkladně promícháme, až nám vznikne hustější těsto, kterým naplníme formu na pečení.

Pečeme 15-20min. na 180°C


Borůvkové bonbóny z vepřového sádla

Pokud se chcete držet jenom čerstvých potravin v BARF stravě, mám pro vás taky alternativu. Jde o jednoduché a praktické spojení vepřového sádla a borůvek. :) Bonbóny jednoduše přihodíte do misky s masem.

Budeme potřebovat: 
2PL vepřového sádla
15g borůvek

Silikonovou formu na led naplníme nejdřív rozmačkanými borůvkami a pak vepřovým sádlem, pak dáme na hodinu zamrazit. Hotovo, jednodušší už to být nemůže.

 Pokud váš pes zvykne borůvky nebo jiné ovoce z misky vyhazovat, teď už se toho bát nemusíte. :) Pozor, tenhle pamlsek je vhodný jenom jako doplněk k jídlu, do pamlskovníku ani do kapsy se nehodí! :)


Dýňovo-jablkové muffinky s lněným semínkem a polevou z vepřového sádla a škvarků

Věřím, že pokud se rozhodnete tyhle muffinky udělat například pro psí oslavu, získáte si mnoho psích kamarádů na celý život. :) Jestliže se rozhodnete polevu vynechat a udělat z receptu dietnější verzi, je to taky možnost, ale pokud je pejsek zdravý, jednou za čas trochu sádla a škvarků ještě nikomu neublížilo. 

Lněné semínko, jakožto zdroj omega-3 mastných kyselin a vlákniny je vhodné na podzim zařazovat do stravy pravidelně, zlepšuje kvalitu srsti a pokožky (v období línání víc než žádoucí).

Budeme potřebovat: 
50g ovesné mouky nebo najemno mletých ovesných vloček
100g dýně
80g jablka
2PL kokosového oleje
1PL mletých lněných semínek
Trochu sádla a škvarků na posypání

Dýni hokaido oloupeme, zbavíme semínek a nakrájíme, spolu s jablkem (i se slupkou) nastrouháme najemno, přidáme kokosový olej, lněné semínka a ovesnou mouku. Následně těstem naplníme košíčky na muffiny. 

Pečeme 15-20min. na 150°C

Muffinky necháme zcela vychladnout a pak je potřeme tenkou vrstvou vepřového sádla a posypeme škvarkami (volitelné).


Doufáme, že se vám naše recepty líbí a našli jste mezi nimi svého favorita. 
Přejeme vám krásný podzim. 

S láskou,

Zuz a Dorian (:


Nezapomeňte nás sledovat na instagramu! :)


Pár slov na závěr...

Prosím, tenhle článek berte pouze jako informativní. Každý pes je individuální, co sedí jednomu a prospívá na tom, nemusí sedět druhému a naopak. Při výběru potravin do jídelníčku vašeho štyrnohého kamaráda přistupujte zodpovědně a neváhejte se zeptat svého veterináře.

S láskou, 
Zuz a Dorian (: